Projekt "Opracowanie innowacyjnych urządzeń kontrolno-zabezpieczających dla strategicznych obszarów energetyki oraz innowacyjnej technologii ich produkcji, opartej na całkowicie zautomatyzowanym procesie produkcji i kontroli jakości urządzeń".
W projekcie Wnioskodawca będzie realizował zadania w trzech modułach: B+R, cyfryzacja, wdrożenie.
Moduł B+R ma za zadanie doprowadzić do stworzenia nowej generacji urządzeń oraz znaczącej modyfikacji obecnie produkowanych (innowacja produktowa). Planowane jest opracowanie urządzeń spełniających wymagania stawiane przez rynek m.in. instalacji do elektrowni atomowych, zakładów energetycznych czy energii odnawialnej. Celem modułu B+R jest opracowanie urządzeń wielofunkcyjnych oraz procesu ich produkcji. Firma przeznaczy środki finansowe na wynagrodzenia, podwykonastwo, aparaturę naukowo-badawczą (Amortyzacja), elementy prototypu, materiały i surowce, WNiP (licencja) i drobny sprzęt laboratoryjny. Głównymi grupami odbiorców dla innowacyjnego produktu będą firmy z sektorów: energetyki zawodowej oraz OZE.
Cel modułu B+R:
- Opracowanie innowacyjnych produktów - zintegrowanego cyfrowego zabezpieczenia średnich napięć (chip) oraz znaczące ulepszenie rodziny analizatorów parametrów sieci niskich napięć.
- Opracowanie innowacyjnego procesu produkcji, przy wykorzystaniu dedykowanej automat. linii techn. montażu powierzchni opartej o w pełni zautomatyzowany cyfrowy proces produkcji i kontroli jakości. Innowacja wpłynie na wzrost jakości produktu (mniej braków) i wzrost efektywności produkcji.
Cel modułu cyfryzacja:
Zakupienie innowacyjnej linii do montażu powierzchniowego, która zapewni wysoki stopień dokładności, ograniczy ilość braków oraz pozwoli na pełne śledzenie produktu od momentu wyjęcia surowców z magazynu aż do wysłania produktu do odbiorcy i w okresie jego używania (pełna identyfikacja i bezpieczeństwo wyrobu.
Cel modułu Wdrożenia Innowacji:
Celem modułu jest wdrożenie w działalności gosp. LUMEL SA wyników prac B+R zrealizowanych samodzielnie w ramach modułu B+R w projekcie. W ramach projektu LUMEL planuje opracować innowacyjne urządzenie elektroniczne do zintegrowanego cyfrowego zabezpieczenia średnich napięć , łączące funkcjonalności wielu urządzeń (zabezpieczanie sieci średnich napięć, analizator energii, koncentrator danych), o znacznie ulepszonych parametrach. Jest to odpowiedź firmy na zidentyfikowane potrzeby jej klientów:
Cyfrowe zabezpieczenia przeznaczone są do obsługi pól stacji rozdzielczych średniego napięcia w zakresie zabezpieczeń, automatyk stacyjnych, funkcji sterowniczych, pomiarów, komunikacji i rejestracji. Mające zastosowanie w energetyce zawodowej.
Wartość projektu (całkowity koszt projektu): 17 844 976,31 zł
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 6 163 782,82 zł
#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie: